Šeimos medicina yra svarbiausia sveikatos apsaugos sistemos sritis, nes būtent į šeimos gydytoją kreipiamasi sunegalavus ar dėl pagrindinių sveikatos problemų. Šeimos gydytojai rūpinasi vaikų ir suaugusiųjų sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, tiria ir gydo sergančius vidaus organų ligomis ir kt., stebi pacientus sergančius lėtinėmis ligomis, nukreipia reikiamo specialisto konsultacijai, skiepija.

Daug dėmesio skiriama profilaktiniam darbui:

 • Profilaktinėms programoms, vakcinacijai, nėščiųjų priežiūrai;
 • Išrašo kompensuojamųjų vaistų receptus;
 • Išduoda nedarbingumo pažymėjimus, visas sveikatos patikrinimo medicinines pažymas.

Šeimos medicina yra svarbiausia sveikatos apsaugos sistemos sritis, nes būtent į šeimos gydytoją kreipiamasi sunegalavus ar dėl pagrindinių sveikatos problemų. Šeimos gydytojai rūpinasi vaikų ir suaugusiųjų sveikatos išsaugojimu bei gerinimu, tiria ir gydo sergančius vidaus organų ligomis, stebi pacientus sergančius lėtinėmis ligomis, nukreipia reikiamo specialisto konsultacijai, skiepija.

Šeimos gydytojas daug dėmesio skiria profilaktiniam darbui: 

 • Diagnozuoja ir gydo lėtines ligas (arterinė hipertenzija, cukrinis diabetas, hipotirozė, astma ir t.t.);
 • Atlieka ilgalaikę lėtinėmis ligomis sergančių pacientų priežiūrą, sudaro tyrimų ir gydymo planą;
 • Atlieka visapusį profilaktinį vaikų, suaugusiųjų ir sportuojančių ištyrimą;
 • Informuoja apie vakcinaciją ir vakcinuoja;
 • Diagnozuoja ir gydo ūmius susirgimus, traumas;
 • Atlieka nėščiųjų bei vaisiaus priežiūrą;
 • Išrašo ar pratęsia kompensuojamųjų vaistų receptus;
 • Išduoda nedarbingumo pažymėjimus;
 • Suteikia sveikatos patikrinimo medicinines pažymas.
 • Esant reikalui nukreipia reabilitacijai, kito specialisto konsultacijai.

Šeimos gydytojai konsultuoja vaikus ir suaugusius, nustato preliminarią ligos diagnozę, skiria būtinus tyrimus, skiria ir kontroliuoja gydymą, nukreipia specialistų konsultacijoms, lanko ligonius namuose.

Turėdami privatų savo šeimos gydytoją drąsiai galėsite konsultuotis jeigu norite sužinoti ir pasikonsultuoti dėl atliktų tyrimų bei jų rezultatų, jeigu Jums reikia profilaktiškai paskirti medicinos pagalbos priemones ar tyrimus. Šeimos gydytojas suteiks informaciją apie sveikatingumą, kaip palaikyti gerą savijautą ar kaip elgtis jaučiant atitinkamus negalavimus. 

Šeimos gydytojas konsultuoja ir atlieka prevencines programas

Šeimos gydytojas taip pat suteiks išsamią informaciją ir paskirs reikiamus tyrimus pagal prevencines sveikatos programas, kurios leidžia anksti aptikti pakitimus, nustatyti sunkias ligas ir efektyviai jas gydyti. Prevencinės programos pacientams atliekamos nemokamai (finansuojamos PSDF biudžeto lėšomis: širdies ir kraujagyslių ligų, storosios žarnos vėžio, prostatos vėžio, krūties vėžio, gimdos kaklelio vėžio):

Gimdos kaklelio vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Programa skirta moterims nuo 25 iki 59 metų (imtinai), kurios gali kartą per 3 arba 5 metus pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio rizikos. Jei tyrimo rezultatai bus patologiniai, šeimos gydytojas išrašys siuntimą gimdos kaklelio biopsijai, leidžiančiai objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

Krūties vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų (imtinai), kurioms kartą per 2 metus gali būti atliekamas saugus ir paprastas mamografinis tyrimas (rentgenu), leidžiantis tiksliai diagnozuoti vėžį.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Programa skirta vyrams ir moterims nuo 50 iki 74 metų (imtinai), kuriems vieną kartą per 2 metus gali būti atliekamas imunocheminis slapto kraujavimo išmatose testas. Jei testo atsakymas bus teigiamas, šeimos gydytojas išrašys siuntimą pas gydytoją specialistą atlikti kolonoskopiją (storosios žarnos endoskopinį tyrimą) esant poreikiu ir biopsiją, kurie leis objektyviai patvirtinti arba paneigti storosios žarnos vėžio diagnozę.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu. Apie tyrimo periodiškumą sprendžia šeimos gydytojas, tačiau ne dažniau kaip vieną kartą per dvejus metus atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išrašys siuntimą konsultuotis pas urologą, o šis prireikus atliks priešinės liaukos biopsiją.

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa

Programa skirta pacientams nuo 40 iki 60 (imtinai) metų.
Pacientų dalyvavimo programoje periodiškumas priklauso nuo nustatytos rizikos. Jei nustatoma maža ar vidutinė rizika sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis žmogus bus kviečiamas dalyvauti programoje po 4 metų. Jei rizika didelė – po 2 metų, jei rizika labai didelė – po 1 metų. Jei pacientui nustatyta labai didelė rizika sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, šeimos gydytojas siunčia pacientą pas gydytoją kardiologą tolesniam ir išsamesniam ištyrimui.

Jūsų patogumui, gydytojų konsultacijos atliekamos gyvai, telefonu arba raštu. O nustačius sveikatos sutrikimo priežastis, bendrosios praktikos gydytojas nukreips pas atitinkamos srities gydytoją specialistą.

Šeimos gydytojo konsultacijų vykdymas

Baltų klinikos gydytojai suteiks savalaikę sveikatos apsaugą, pasirūpins visos šeimos savijauta bei skirs didelį dėmesį ligų profilaktikai. Šeimos gydytojas – Jūsų šeimos privatus patarėjas sveikatos klausimais.

Šeimos gydytojo konsultacija video formatu
Neturintiems galimybės atvykti į kliniką turime sprendimą – konsultaciją vaizdo skambučiu!

Šeimos gydytojo konsultacija neturintiems soc. draudimo
Neturintiems socialinio sveikatos draudimo, bet norintiems gauti šeimos gydytojo konsultaciją reikia:

 • Susimokėti 45€
 • Paskambinti į registratūrą tel. nr. 86 999 66 22 ir susitarti dėl konsultacijos laiko pas pageidaujamą gydytoją.

SVARBU registratorė pokalbio metu patikrins ar mokėjimas jau yra atliktas ir gautas į klinikos banko sąskaitą ir tik tuomet paskirs vizito laiką.

Asmeniui, neturinčiam socialinio sveikatos draudimo, gydytojas negali išduoti:

 • Kompensuojamų vaistų recepto;
 • Siuntimo pas gydytoją specialistą;
 • Nedarbingumo pažymėjimo.

Baltų klinikos šeimos gydytojai – patyrę savo srities specialistai. Kviečiame registruotis internetu bei mob. telefonu 8 699 96622 arba (8-37) 202 001

Kodėl Baltų šeimos klinika?

BK-icon-storos_kvalifikuoti_speciialistai_balta_copy_2

Kvalifikuoti specialistai

Baltų klinikos gydytojai turi sukaupę ilgametę patirtį bei nuolat kelia savo kompetenciją.

BK-icon-storos-2_daugiafunkciskumas_copy

Daugiafunkciškumas

Vienoje vietoje galite gauti įvairias medicinines paslaugas ir gydymo metodus.
BK-icon-storos_erdvus_parkingas_copy

Erdvus parkingas

Visada rasite kur pastatyti automobilį. Baltų klinika pasirūpino patogia ir erdvia automobilių stovėjimo aikštele.
BK-icons-sausis_naujausios technologijos copy

Naujausios technologijos

Visuose Baltų klinikos procedūrų kabinetuose naudojamos pažangios ir modernios technologijos.