I – IV nuo 8:00 iki 19:00
V nuo 8:00 iki 16:00

 

Galiojanti vairuotojo sveikatos pažyma yra reikalinga tam, kad galėtumėte užsisakyti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimą. Ją taip pat sudaro ir psichiatro pažyma vairuotojo pažymėjimui. Asmenys privalo tikrintis sveikatą nustatyta tvarka, pagal Vairuotojų sveikatos tikrinimų ir tvarkos aprašą patvirtintą Sveikatos apsaugos ministro 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973.

Jei paciento sveikatos būklė atitinka reikalavimus, išduodama vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a). Medicininė pažyma vairuotojams yra reikalinga VĮ „Regitra“ atsinaujinantiems vairuotojo pažymėjimą bei vairuotojų sveikatos patikrinimo medicininę pažymą privaloma pateikti prieš praktinio vairavimo mokymą su instruktoriumi vairavimo mokykloje bei laikant vairavimo egzaminus VĮ „Regitra“. 

Vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas – nustatyti, ar asmens sveikatos būklė yra tinkama vairuoti atitinkamos kategorijos mechanines transporto priemones ir tik tuomet išduodama medicininė pažyma vairuotojams. Taip pat tai leidžia nustatyti ar dėl sveikatos sutrikimų vairuotojas tinkamai orientuosis kelyje ir nesukels nelaimingų atsitikimų. 

Baltų klinikoje medicininė pažyma vairuotojams

Baltų klinikoje yra išduodama vairuotojo sveikatos pažyma ir elektroninė jos versija, kuri VĮ „Regitra“ yra perduodama automatiškai. Prašome informuoti, jeigu Jums prireiks fizinės vairuotojo sveikatos patikros pažymos kopijos. 

Baltų klinikoje išduodama sveikatos pažyma vairuotojams, o vairuotojų sveikatos patikrą sudaro: 

 • Šeimos gydytojo konsultacija, įskaitant anamnezės surinkimą.
 • Arterinio kraujospūdžio, širdies susitraukimų dažnio (pulso) matavimas.
 • Nervų sistemos veiklos patikra.
 • Regėjimo ir klausos funkcijos įvertinimas.
 • Širdies tonų ir plaučių klausymas.
 • Nosiaryklės būklės įvertinimas. 

Kiek laiko galioja vairuotojo sveikatos pažyma?

Sveikatos pažyma vairuotojams ir sveikatos tikrinimų periodiškumas priklauso nuo vairuotojo amžiaus, sveikatos būklės bei norimų transporto priemonių kategorijų.

Vairuotojo medicininė pažyma išduodama šioms kategorijoms:

 1. a) 1 (grupė): AM, A1, A2, A, B1, B, BE kat. tr. pr.
 2. b) 2 (grupė): C1, C, C1E, CE, D1, D, DIE, DE, T kat. tr. pr.
 3. c) Kitos: TR1, TR2, SM, SZ kat. tr. pr. 

Išduota medicininė pažyma teisėms galioja 10 metų (I grupės – A, AM, B kategorijoms), profesionalų – 2 metus (II grupės – C, D kategorijoms).

Vairuotojams, kurių amžius nuo 56 iki 69 metų, sveikatą reikia tikrintis kartą per 5 metus, asmenims nuo 70 iki 79 metų – kartą per 2 metus, nuo 80 metų – kartą per metus.

Vairuotojo sveikatos pažymos procedūra: 

 • Prieš sveikatos tikrinimą sveikatos priežiūros įstaigoje vairuotojai užpildo ir pasirašo vairuotojo garbės deklaraciją. Ši deklaracija atiduodama sveikatos patikrą atliekančiam gydytojui. Deklaracijoje vairuotojas savo sveikatos būklę įvertina pats atsakydamas į nurodytus klausimus.
 • Po bendrosios praktikos gydytojo patikrinimo, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę, vairuotojo medicininėje pažymoje gali būti numatomi individualūs vairavimo apribojimai (važiuoti neviršijant tam tikro nurodyto greičio, vairuoti tik su akiniais arba/ir kontaktiniais lęšiais, leidžiama vairuoti tik dienos metu, važiuoti be keleivių ir panašūs ribojimai).
 • Atlikus profilaktinį tikrinimą, jei paciento sveikatos būklė atitinka reikalavimus, išduodama vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma (forma Nr. 083-1/a). Ji užregistruojama suteikiant unikalų numerį, suantspauduojama ir atiduodama pacientui.

Vizitas dažniausiai užtrunka apie 30 minučių.

Kokių dokumentų reikia? 

Norintis gauti Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą (forma Nr. 083-1/a) pacientas turi pateikti:

 1. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
 2. vairuotojo pažymėjimą (tikrinantis pakartotinai);
 3. savo Psichikos sveikatos centro gydytojo psichiatro / vaikų ir paauglių psichiatro parengtą formą Nr.027/a. Suaugusiems asmenims, kurių deklaruota gyvenamoji vieta Kauno mieste/Kauno rajone, formą Nr. 027/a. užsakome patys. Psichiatro pažyma vairuotojo pažymėjimui suteikiama. 
 4. priklausomybės ligų gydytojo (narkologo) pažymą iš Priklausomybės ligų centro. 

Suaugusiems asmenims, kurių deklaruota gyvenamoji vieta Kauno mieste/Kauno rajone, pažymą užsakome patys.

 1. nurodyti, kokių kategorijų transporto priemones asmuo nori vairuoti.

Asmenims turintiems rimtų sveikatos sutrikimų, tokių kaip: prasta rega, aukštas nekoreguojamas kraujo spaudimas, klausos susilpnėjimas ar visiškas kurtumas (šiuo atveju daromos išlygos ir leidžiama vairuoti išimties tvarka vairuotojui mėgėjui), asmenims, kurie dažnai patiria priepuolius (ryški neurologinė simptomatika), serga sunkiomis plaučių ar širdies ligomis, atsižvelgus į šių požymių sunkumą teisė vairuoti nesuteikiama arba apribojama. 

Baltų šeimos klinika – teikia profilaktinio sveikatos patikrinimo ir sveikatos pažymų išrašymo paslaugas Kaune, adresu Žemaičių pl. 37. 

Dėl vizito ar konsultacijos susisiekite darbo dienomis tel. nr. +370 635 53355.

Kodėl Baltų šeimos klinika?

BK-icon-storos_kvalifikuoti_speciialistai_balta_copy_2

Kvalifikuoti specialistai

Baltų klinikos gydytojai turi sukaupę ilgametę patirtį bei nuolat kelia savo kompetenciją.

BK-icon-storos-2_daugiafunkciskumas_copy

Daugiafunkciškumas

Vienoje vietoje galite gauti įvairias medicinines paslaugas ir gydymo metodus.
BK-icon-storos_erdvus_parkingas_copy

Erdvus parkingas

Visada rasite kur pastatyti automobilį. Baltų klinika pasirūpino patogia ir erdvia automobilių stovėjimo aikštele.
BK-icons-sausis_naujausios technologijos copy

Naujausios technologijos

Visuose Baltų klinikos procedūrų kabinetuose naudojamos pažangios ir modernios technologijos.