Pagal patvirtintą Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių nuo 2018 m. liepos 1 d. bus pradėti skiepyti  2 mėn. amžiaus kūdikiai t. y., visi kūdikiai, gimę nuo 2018 m. gegužės 1 d.Vyresni kūdikiai ir vaikai pagal profilaktinių skiepijimų kalendorių valstybės lėšomis nebus skiepijami, tačiau juos galima ir rekomenduojama skiepyti privačiomis lėšomis. Primename, kad didžiausia rizika susirgti meningokokine infekcija yra 0-5 m. amžiaus vaikų grupėje.

Meningokokinė infekcija yra staigi, pavojinga gyvybei liga, pasireiškianti kaip bakterinis meningitas (smegenų ir stuburo dangalų infekcija) ir/arba sepsis (per kraują plintanti infekcija, „kraujo užkrėtimas“). Meningokokinę infekciją sukelia bakterija Neisseria meningitidis, liga greitai progresuoja ir gali baigtis mirtimi per 24 val. po pirmųjų simptomų atsiradimo. Daugiausiai meningokokinių infekcijų pasaulyje sukelia penkios pagrindinės meningokokų grupės: A, B, C, W-135 ir Y. Maždaug 1 iš 10 susirgusiųjų šia liga miršta, nors yra tinkamai gydomas. Vienam iš penkių pasveikusiųjų visam gyvenimui išsivysto sunkus neįgalumas, pavyzdžiui, smegenų pažeidimas, klausos praradimas arba galūnių netekimas. Daugiausia meningokokinių infekcijų pasitaiko pirmaisiais gyvenimo metais. Pirmieji meningokokinės infekcijos simptomai dažnai būna nespecifiniai, primenantys gripo požymius, tad net sveikatos priežiūros specialistui gali būti sunku anksti diagnozuoti ligą. Klasikiniai simptomai, pavyzdžiui, kaklo sustingimas ir hemoraginis (nedidelis violetinio atspalvio) išbėrimas, išryškėja palyginti vėlai, ligai pažengus, todėl gali būti, kad gyvybę galintis išgelbėti gydymas bus pradėtas ne iš karto.

Meningito simptomai: karščiavimas, vėmimas, stiprus galvos skausmas, skaudamas sustingęs kaklas, jautrumas šviesai, didelis mieguistumas, išbėrimas (pasireiškia ne visada), traukuliai, sutrikimas.

Sepsio simptomai: karščiavimas, vėmimas, galūnių, sąnarių arba raumenų skausmas, šaltos rankos ir kojos, drebulys, išblyškusi arba išmarginta oda, tankus kvėpavimas arba dusimas, nedidelis neiškilus arba iškilus smulkus bėrimas raudonais arba violetiniais taškais, kurie plinta į didesnes raudonas dėmes arba violetinius odos pažeidimus, didelis mieguistumas, sutrikimas.

Dažniausiai meningokokine infekcija netikėtai suserga iki tol buvę sveiki žmonės. Meningokokinę bakteriją žmonės lengvai perduoda vieni kitiems oro – lašeliniu būdu, pavyzdžiui, kosėdami, čiaudėdami ir per tiesioginį kontaktą, pavyzdžiui, bučiuodamiesi. Dėl įprasto paauglių ir jaunimo gyvenimo būdo – lankymosi žmonių pilnuose naktiniuose klubuose, gyvenimo studentų bendrabučiuose arba kareivinėse ar keliavimo į vietoves, kuriose paplitusi meningokokinė infekcija, gali padidėti tikimybė, kad žmogus užsikrės meningokokine infekcija arba taps meningokokų nešiotoju. Kūdikiai, labiau tikėtina, užsikrečia per artimą kontaktą su savo šeimos nariais, kurie gali nešioti bakteriją nosyje arba gerklėje, bet patys nejusti simptomų. Nors bakterija gali sukelti mirtiną ligą, kai kurie žmonės gali nešioti ir platinti šią bakteriją tarp kitų, o patys nebūtinai susirgti. Užsikrėtęs žmogus gali nešioti bakterijas iki 6 mėnesių ir visą tą laiką perduoti infekciją kitiems. Iš tiesų dėl artimo kontakto su jų nešiotoju pavojus užsikrėsti šiomis bakterijomis gali padidėti 800 kartų.

Rizikos grupės: Kūdikiai ir paaugliai labai lengvai suserga meningokokine infekcija. Kūdikiai ypač neatsparūs meningokokinei infekcijai iš dalies dėl to, kad jų imuninė sistema nėra visiškai susiformavusi. Tačiau dauguma kūdikių, kuriuos užklupo ši liga, iki tol buvo sveiki. Rizika paaugliams ir jaunimui susirgti meningokokine infekcija taip pat didesnė, tai siejama su elgesio ir gyvenimo būdo pokyčiais. Šiose amžiaus grupėse matomas neįprastai aukštas mirtingumo nuo meningokokinės infekcijos mastas. Be to, tikimybė, kad paaugliai ir jaunimas yra šių bakterijų nešiotojai, yra didesnė nei kitose amžiaus grupės, ir jie gali perduoti bakteriją šeimos nariams ir draugams. Kitoms didesnės rizikos užsikrėsti meningokokine infekcija grupėms priskiriami keliautojai, kariškiai ir musulmonų maldininkai, keliaujantys hadžo arba umros piligrimines keliones. Šiuolaikiniame globalizuotame pasaulyje keliauninkai gali užsikrėsti meningokokine liga ir padėti jai plisti, taip pat atvežti naujų bakterijų grupių į šalis, kuriose jų anksčiau nebūta. Veiksmingiausias būdas užkirsti kelią meningokokinei infekcijai yra vakcinacija.

„Veiksmingiausias būdas užkirsti kelią meningokokinei infekcijai yra vakcinacija.”

DOZAVIMAS:
Amžiaus grupė Pradinė imunizacija Intervalai tarp pradinių dozių Stiprinamoji dozė
Kūdikiai nuo 2 iki 5 mėn. Trys dozės po 0.5 ml. Pirmąją dozę skiriant 2mėn. kūdikiui Ne mažiau kaip 1 mėn. Taip. Viena dozė, kuri skiriama tarp 12 ir 15 gyvenimo mėnesių, darant ne trumpesnę kaip 6 mėnesių pertrauką tarp pirminės vakcinacijos kurso ir stiprinamosios dozės suleidimo.
Kūdikiai nuo 3 iki 5 mėn. Dvi dozės po 0.5 ml. Ne mažiau kaip 2 mėn. Taip. Viena dozė, kuri skiriama tarp 12 ir 15 gyvenimo mėnesių, darant ne trumpesnę kaip 6 mėnesių pertrauką tarp pirminės vakcinacijos kurso ir stiprinamosios dozės suleidimo.
Kūdikiai nuo 6 iki 11 mėn. Dvi dozės po 0.5 ml. Ne mažiau kaip 2 mėn. Taip. Viena dozė, kuri skiriama antraisiais gyvenimo metais, darant bent 2 mėn. pertrauką tarp pirminės vakcinacijos kurso ir stiprinamosios dozės suleidimo.
Vaikai nuo 12 iki 23 mėn. Dvi dozės po 0.5 ml. Ne mažiau kaip 2 mėn. Taip. Viena dozė, kuri skiriama darant 12 – 23 mėn. pertrauką tarp pirminės vakcinacijos kurso ir stiprinamosios dozės.
Vaikai nuo 2 iki 10 metų Dvi dozės po 0.5 ml. Ne mažiau kaip 1 mėn. Poreikis nenustatytas
Paaugliai (nuo 11 metų) ir suaugusieji Dvi dozės po 0.5 ml. Ne mažiau kaip 1 mėn. Poreikis nenustatytas

Kodėl Baltų šeimos klinika?

BK-icon-storos_kvalifikuoti_speciialistai_balta_copy_2

Kvalifikuoti specialistai

Baltų klinikos gydytojai turi sukaupę ilgametę patirtį bei nuolat kelia savo kompetenciją.

BK-icon-storos-2_daugiafunkciskumas_copy

Daugiafunkciškumas

Vienoje vietoje galite gauti įvairias medicinines paslaugas ir gydymo metodus.
BK-icon-storos_erdvus_parkingas_copy

Erdvus parkingas

Visada rasite kur pastatyti automobilį. Baltų klinika pasirūpino patogia ir erdvia automobilių stovėjimo aikštele.
BK-icons-sausis_naujausios technologijos copy

Naujausios technologijos

Visuose Baltų klinikos procedūrų kabinetuose naudojamos pažangios ir modernios technologijos.