Gimdos kaklelio vėžys kelerius metus vystosi be jokių požymių, sveikos gimdos kaklelio ląstelės dėl įvairiausių veiksnių gali virsti vėžinėmis. Pakitimų pradžios moterys dažnai nejaučia, tačiau tik ankstyvas jų nustatymas leidžia išvengti ligos, o skiriant tinkamą gydymą ir pilnai pasveikti. Tad moterys turi reguliariai lankytis pas ginekologą ir atlikti tyrimus. 

Lietuvoje nuo 2004 metų vykdoma valstybės finansuojama gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa. Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa skirta moterims nuo 25 iki 60 metų. Pagal šią programą kartą per trejus metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Gimdos kakleliui ištirti naudojamas PAP testas – moteriai atliekamas onkocitologinis gimdos kaklelio tepinėlis ir ištiriamas mikroskopu – nustatoma, ar gimdos kaklelio gleivinės ląstelėse yra ikivėžinių pokyčių. 

Gimdos kaklelio vėžio simptomai: 

  • Pakitimai pradžioje nėra jaučiami. 
  • Vėlesnėse stadijose atsirandanda kraujavimas iš makšties tarp menstruacijų.
  • Jaučiamas įvairaus stiprumo skausmas lytinių santykių metu. 
  • Gali pasireikšti simptomai, tokie kaip apetito praradimas, svorio mažėjimas, nuovargis, dubens, nugaros, kojų skausmai ir panašūs. Šie simptomai yra būdingi daugeliui ligų, todėl tik ginekologinės apžiūros metu įmanoma diagnozuoti vėžinį susirgimą.
  • Vėlyvosiose stadijose gali vystytis metastazės (vėžinių ląstelių plitimas iš to organo, kuriame vėžys prasidėjo, į kitas žmogaus kūno vietas).

Pastebėjus tokius simptomus yra būtina kreiptis į gydytoją ar ginekologą. Tačiau, reikia nepamiršti, kad ankstyvoje vėžio stadijoje paprastai nebūna jokių simptomų. Norint užkirsti kelią šiai ligai – būtina tikrintis reguliariai. 

Rekomenduojame tikrintis profilaktiškai pagal VLK finansuojamą programą:
profilaktinė programa – gimdos kaklelio citologinio tepinėlio paėmimas ir rezultatų įvertinimas moterims – atliekama nemokamai 25-34 metų amžiaus 1 kartą per 3 metus.
Aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas (AR ŽPV) skystoje terpėje ir jo rezultatų vertinimas – atliekama nemokamai moterims 35-59 metų amžiaus 1 kartą per 5 metus.

Baltų šeimos klinika – siūlo pasitikrinti pagal prevencinę gimdos kaklelio vėžio diagnostikos programą, susisiekite dėl vizito ir konsultacijos. 

Kviečiame registruotis internetu bei mob. telefonu 8 699 96622 arba (8-37) 202 001

Kodėl Baltų šeimos klinika?

BK-icon-storos_kvalifikuoti_speciialistai_balta_copy_2

Kvalifikuoti specialistai

Baltų klinikos gydytojai turi sukaupę ilgametę patirtį bei nuolat kelia savo kompetenciją.

BK-icon-storos-2_daugiafunkciskumas_copy

Daugiafunkciškumas

Vienoje vietoje galite gauti įvairias medicinines paslaugas ir gydymo metodus.
BK-icon-storos_erdvus_parkingas_copy

Erdvus parkingas

Visada rasite kur pastatyti automobilį. Baltų klinika pasirūpino patogia ir erdvia automobilių stovėjimo aikštele.
BK-icons-sausis_naujausios technologijos copy

Naujausios technologijos

Visuose Baltų klinikos procedūrų kabinetuose naudojamos pažangios ir modernios technologijos.