Laboratorinių tyrimų metu tikrinama ar tiriami organizmo bandiniai atitinka nustatytas normas. Laboratoriniai tyrimai yra neatsiejama ligų diagnostikos dalis be šių tyrimų nebūtų įmanoma nustatyti tikslios diagnozės bei paskirti tinkamo gydymo.

Kraujo tyrimai

Kraujo tyrimai yra greičiausias ir patikimiausias būdas įvertinti organizmo būklę. Ligų diagnozavimui reikalingi kraujo tyrimai skiriami gydytojų arba juos galite išsirinkti patys. Kraujas ir šlapimas ištiriamas ir dalyvaujant VLK patvirtintose ir finansuojamose programose. Taip pat, jūsų patogumui turime tam tikrus tyrimų paketus, atliekami profilaktiniai kraujo tyrimai puikiai tinkantys profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Kasmet atlikdami profilaktinį kraujo ištyrimą galite užkirsti kelią lėtinėms ligoms arba bet kokias ligas aptikti labai anksti, kas suteiks šansą efektyviam gydymui ir sveikimui.

Kraujo tyrimų kainos ir rezultatų pateikimas 

Kraujo tyrimų kainos kinta atsižvelgiant į tyrimų specifiką ir priklauso nuo jų rūšies. Analogiškai kainos kinta ir kitų laboratorinių tyrimų. Konkrečių kraujo tyrimų kainos Jums gali būti pateiktos susisiekus su Baltų klinikos registratūra. 

Klinikinių laboratorinių tyrimų rezultatai yra labai svarbūs diagnozuojant, stebint ligas, skiriant gydymą ir vykdant ligų stebėseną. Tyrimų rezultatai yra pateikiami atvykus į kliniką. Taip pat sudaroma galimybė – kraujo tyrimo rezultatai internetu, prieš tai perspėjus personalą. Kraujo tyrimų rezultatai jums bus atsiųsti nurodytu el. paštu. 

Jei gaunami dviprasmiški rezultatai, kraujo tyrimai turi būti pakartojami.

Kad kraujo tyrimų rezultatai būtų kuo tikslesni ir patikimesni, prieš kraujo tyrimus negalima vartoti alkoholio ir tabako produktų, narkotinių medžiagų. Taip pat prieš atliekant tyrimus reikia vengti intensyvaus fizinio krūvio bei streso ir pranešti apie vartojamus vaistus, o moterims apie menstruacinio ciklo dieną. Tyrimus yra rekomenduojama atlikti ryte, kadangi kai kurių medžiagų koncentracija kraujyje ar fermentų aktyvumas skirtingu paros metu yra nevienodas. 

Profilaktiniai kraujo tyrimai atliekami pagal VLK programas

  • Širdies ir kraujagyslių programa: Lipidograma, BKT, Gliukozė. Programa skirta vyrų nuo 40 iki 55 metų ir moterų nuo 50 iki 65 metų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijai. Programa taikoma vieną kartą per metus.
  • Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa teikiama vyrams nuo 50 m. iki 69 m. amžiaus ir vyrams nuo 45 m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, nemokamai vieną kartą per dvejus metus.
  • Glikozilinto hemoglobino nustatymas su E10 ir E11 (I,II tipo diabetas): HBa1C.  Glikozilinto hemoglobino tyrimas vertingas ilgalaikei cukrinio diabeto kontrolei, nes kuo didesnė jo koncentracija kraujyje, tuo didesnis diabetinių komplikacijų pavojus. Sergantiems cukriniu diabetu jo tyrimą rekomenduojama atlikti ne mažiau kaip 4 kartus per metus. Tyrimo išlaidas kompensuoja ligonių kasa. Pacientams, sergantiems I tipo cukralige – 4 nemokami tyrimai per metus, sergantiems II tipo cukralige – 2 nemokami tyrimai per metus. Pacientui reikia tik apsilankyti ir atlikti tyrimą, o jį atlikus – su gydančiu gydytoju aptarti cukrinio diabeto gydymo kontrolę, diabetinių komplikacijų, pažeidžiančių nervus, akis, inkstus, širdies ir kraujagyslių sistemą, rizikos laipsnį.

Kraujo tyrimai ir jų poreikis 

Žmogaus organizme nuolat vyksta biocheminės reakcijos, kurių metu išskiriamos įvairios medžiagos. Hormonai ir fermentai yra atsakingi už organizme atliekamas funkcijas ir normalų funkcionavimą.

Kūne sutrinka normali organų veikla veikiant įvairiems aplinkos veiksniams: stresui, poilsio trūkumui, mažam fiziniam aktyvumui, patiriant nervinę įtampą, greitam gyvenimo tempui, nesubalansuotai mitybai ar susirgus. Kraujas yra ta terpė, kuri į visus veiksnius reaguoja greičiausiai. Atlikus tyrimus ir rodikliams nukrypus nuo kraujo tyrimų normų, išanalizavus rezultatus galima įtarti susirgimus ir ligą. Kraujo tyrimai leidžia susidaryti bendrą organizmo vaizdą. Tik ligai pažengus į priekį yra matomi arba jaučiami pokyčiai, kuriems  jau yra būtinas gydymas, gydymo plano sudarymas bei nuolatinė priežiūra. Norint užbėgti prieš ligų įsisenėjimą, tai padaryti padės profilaktiniai kraujo tyrimai atliekami reguliariai. 

Reguliariai atliekantys tyrimus ir besirūpinantys savo sveikata žmonės serga rečiau didelį mirtingumą Lietuvoje sukeliančiais susirgimais, tokiais kaip širdies ir kraujagyslių ligos bei onkologiniais susirgimais.

Todėl pačiais svarbiausiai tyrimais tampa cholesterolio ir jo frakcijų, vyrų prostatos ir moterų kiaušidžių vėžio žymenų, mikroelementų kiekio bei bendraklinikiniai kraujo tyrimai. 

Baltų šeimos klinika – įvairūs reikalingi bei profilaktiniai kraujo tyrimai Kaune. Susisiekite dėl vizito ir konsultacijos.

Dėl kraujo tyrimo kainos ir kraujo tyrimų atlikimo kviečiame registruotis telefonu 8 699 96622 arba (8-37) 202 001

Bendrosios praktikos slaugytojos

Vyr. slaugytoja

Roberta Seiliuvienė

Bendrosios praktikos slaugytoja

Kornelija Vitunskaitė

Bendrosios praktikos slaugytoja

Edita Pacevičienė

Bendrosios praktikos slaugytoja

Viktorija Rebždytė

Slaugytojo padėjėja

Eglė Mizgaitienė

Kodėl Baltų šeimos klinika?

BK-icon-storos_kvalifikuoti_speciialistai_balta_copy_2

Kvalifikuoti specialistai

Baltų klinikos gydytojai turi sukaupę ilgametę patirtį bei nuolat kelia savo kompetenciją.

BK-icon-storos-2_daugiafunkciskumas_copy

Daugiafunkciškumas

Vienoje vietoje galite gauti įvairias medicinines paslaugas ir gydymo metodus.
BK-icon-storos_erdvus_parkingas_copy

Erdvus parkingas

Visada rasite kur pastatyti automobilį. Baltų klinika pasirūpino patogia ir erdvia automobilių stovėjimo aikštele.
BK-icons-sausis_naujausios technologijos copy

Naujausios technologijos

Visuose Baltų klinikos procedūrų kabinetuose naudojamos pažangios ir modernios technologijos.