Širdies nepakankamumas – lėtinė ir progresuojanti liga, tačiau gyvenimo būdo pokyčiai ir atitinkami medikamentai yra pagrindinės šios ligos suvaldymo priežastys.

Labai svarbu šviesti ir mokyti pacientus, turinčius nustatytą širdies nepakankamumo diagnozę. Šią pacientų mokymo programą vykdome mūsų Profilaktinių sveikatos patikrinimų klinikoje, Žemaičių pl. 37, Kaune.

Širdies nepakankamumo programoje dalyvaujantis pacientas turi:

1. turėti nustatytą širdies nepakankamumo diagnozę;
2. būti po stacionarinio gydymo;
3. per 1 mėn. kreiptis į šeimos gydytoją dėl siuntimo širdies nepakankamumo kabinetui būklės sekimui ir kontrolei;
4. kreiptis į mūsų ŠN kabinetą.

 

Labai svarbu: konsultavimo paslaugos teikiamos tik po stacionarinio gydymo, pacientams, sergantiems I-IV funkcinės klasės širdies nepakankamumu.
Konsultavimo paslaugos teikiamos gydytojo kardiologo arba šeimos gydytojo siuntimu. Pacientui, sergančiam širdies nepakankamumu, gali būti teikiama iki 4 konsultacijų per 12 mėn.

Širdies nepakankamumo konsultacijų metu vykdomas išsamus paciento ištyrimas (Impedanso tyrimas, EKG, kraujo tyrimai ir kt.) ir kryptingas paciento mokymas: gydytojo kardiologo ir slaugytojo / ų komanda bendraujant su pacientu kaip įmanoma mažina ir optimizuoja medikamentinį gydymą, mokome, geriname paciento savirūpos gebėjimus: mityba, svorio kontrolė, skysčių ribojimas, druskos vartojimas, tinkamas ir pacientui pritaikytas fizinis aktyvumas, reguliarus medikamentinis gydymas ir stebėjimas, simptomų atpažinimas ir valdymas. Šių mokymų tikslas – suteikti pacientui ir jo šeimos nariams specialiųjų ir specifinių žinių apie širdies nepakankamumą, ligos eigą ir savikontrolės metodus, suteikti gyvensenos ir savirūpos įgūdžių formavimo rekomendacijas.

Pacientus, sergančius širdies nepakankamumu ir stacionarizuotus dėl šios ligos arba nustačius šią diagnozę stacionare, bei turint šeimos gydytojo siuntimą, registruojame gydytojo kardiologo ir slaugytojo konsultacijoms.